آب اکسیژنه

ساختار:File:Hydrogen-peroxide-3D-vdW.png
نکات ایمنی:OxidizerCorrosiveIrritant
اشتعال پذیری خورندگی اکسید کننده
فرمول شیمیایی:
H2O2
وزن مولکولی:34.015 g/mol
نام های دیگر:
hydrogen peroxide
7722-84-1
perhydrol
oxydol
Superoxol

آب اکسیژنه یا همان پراکسید هیدروژن ، یک ماده شیمیایی است که به عنوان یک مایع بی رنگ ظاهر می شود ، در طیف گسترده ای از محصولات تمیز کننده و مراقبت شخصی از جمله رنگ مو و سفید کننده ها ، خمیر دندان و دهانشویه ها ، پاک کننده های حمام و پاک کننده های لکه دار استفاده می شود. پراکسید هیدروژن همچنین می تواند در ضد عفونی کننده ها یافت شود ، و در برخی از محصولات غذایی به عنوان ماده سفید کننده مورد استفاده قرار می گیرد. این کشور همچنین موارد مصرفی و صنعتی دیگری دارد ، از جمله تصفیه آب.

موارد مصرف

آب اکسیژنه به عنوان یک ماده ضد میکروبی و یک ماده اکسید کننده استفاده می شود. همچنین از آن به عنوان یک ضد عفونی کننده برای تمیز کردن زخم ها استفاده می شود. در محصولات مراقبت شخصی ، مانند رنگها و خمیردندانها ، پراکسید هیدروژن به عنوان یک ماده اکسید کننده عمل می کند ، و اثر سفید کنندگی دارد.

آب اکسیژنه در کل در صنعت مراقبت های بهداشتی و توسط مصرف کنندگان برای تمیز کردن و ضد عفونی استفاده می شود. در طول همه گیری کووید19 ، سازمان غذا و داروی ایالات متحده استفاده از فناوری توسعه یافته توسط پژوهشگاه علمی غیرانتفاعی Battelle Memorial را به منظور استفاده از پراکسید هیدروژن فاز متراکم بخار در تجهیزات تخصصی برای استریل کردن ماسک های تنفسی استفاده شده N95 و سایر تجهیزات محافظ شخصی تأیید کرد.

نکات ایمنی

محصولات مبتنی بر پراکسید هیدروژن که توسط مصرف کنندگان برای مصارف خانگی خریداری می شوند ، معمولاً حاوی حدود 3 درصد پراکسید هیدروژن هستند. برای استفاده ایمن از دستورالعمل های سازنده پیروی کنید.

کمیسیون بهداشت و درمان و حمایت از مصرف کنندگان اروپا آزمایشات گسترده ای در مورد ایمنی پراکسید هیدروژن در محصولات سفید کننده دندان انجام داد و مشخص کرد که “استفاده از محصولات سفید کننده دندان حاوی کمتر از 0.1 تا 6 درصد پراکسید هیدروژن ایمن تلقی می شود.

این محصول را در همین وبسایت در دو نوع آب اکسيژنه پاشا و آب اکسيژنه ايراني، می‌توانید سفارش و تهییه فرمائید.

دسته‌ها: مواد شیمیایی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *