ساختار: این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 1024px-Acetic-acid-CRC-GED-3D-vdW-B-300x266.png است
نکات ایمنی: Flammable Corrosive
اشتعال پذیری خورندگی
فرمول شیمیایی:
C2H4O2 یا  CH3COOH
وزن مولکولی:60.05g/mol
نام های دیگر:
acetic acid
ethanoic acid
64-19-7
Ethylic acid
Glacial acetic acid


استیک اسید

اسید استیک یک ترکیب آلی مایع، بدون رنگ، بوی قابل تشخیص و ترش مزه است. این اسید یکی از ساده ترین ترکیبات کربوکسیلیک می‌باشد. اسید استیک یک واکنش گر ناب مهم و یک ماده‌ی شیمیایی صنعتی است، که در تولید بطری نوشابه ها، چسب چوب، فیبر های مصنوعی برای استفاده در صنایع ساختمان سازی، غذایی و دیگر کاربردهای بسیاری که در زندگی روزانه ضروری می‌باشند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این اسید یک اسید خورنده و قابل اشتعال است. بعد از اسید فرومیک، ساده ترین اسید کربوکسیلیک محسوب می‌شود.

به صورت طبیعی اسید استیک توسط باکتری هایی مانند استوباکتر و کلوستریدیوم تولید می‌شود. این نوع باکتری ها در مواد غذایی، آب و خاک پیدا می‌شوند. این اسید همچنین در روند فساد میوه ها و غذا ها نیز تولید می‌شود.

به صورت صنعتی نیز این اسید، هم به صورت مصنوعی و هم به صورت تخمیر باکتری تولید می‌شود. به صورت تقریبی 75% اسید استیک مورد استفاده در صنایع شیمیایی توسط کربنیلاسیون متانول تولید می‌شود. حدود 10% روش تولید آن نیز مختص به روش بیولوژیک است.

باکتری‌های مخمر سرکه به دلیل تمایل به تولید اسید استیک به این نام معروف شده‌اند. این باکتری‌ها در مواد غذایی، آب و خاک یافت می‌شوند. اسید نوع اسید به‌طور طبیعی از میوه‌ها و برخی مواد غذایی فاسد شده از فرایند تخمیر تولید می‌شوند و از قدیمی‌ترین ترکیبات شیمیایی شناخته شده توسط انسان می‌باشد. 

اصولا تولید این  اسید از نوعی اسید مخصوص که با نام اسید چوب شناخته می‌شود، انجام می‌گیرد. امروزه این نوع ترکیب توسط اکسیداسیون بوتان، اتیلن، و متانول یا الکل چوب به صورت تجاری تولید‌ می‌شود.

دسته‌ها: مواد شیمیایی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *