تگزاپن

ساختار:Sodium laureth sulfate structure.png
نکات ایمنی:IrritantCorrosive
محرک خورنده
فرمول شیمیایی:
C14H29NaO5S
وزن مولکولی:
332.43 g/mol
نام های دیگر:Sodium laureth sulfate
Cycloryl NA
Maprofix ES
Rhodapex ESY
Empimin KSN

سدیم لوریل میریستیل سولفات ، سدیم لوران سدیم ، تگزاپن در مواد شوینده برای ایجاد کف خوب و حباب استفاده می شود. Texapon به عنوان یک سورفاکتانت اساسی عمل می کند. این سولفات لوریل اتر سولفات کاملاً ثابت است که از الکلهای چرب طبیعی گرفته شده و دارای وزن مولکولی بالایی و موم است.

ویژگی های شیمیایی

تگزاپن دارای نمک بسیار کمی است و هنگامی که با آب به میزان غلظت مصرف عادی می‌رسد ، ویسکوزیته بسیار کمی را نشان می دهد. اما ما می توانیم ویسکوزیته را با افزودن کلرید سدیم و آلکانول آمیدها بر این اساس تنظیم کنیم. Texapon نوعی سورفکتانت آنیونی با عملکرد عالی است. Texapon ، سدیم لوریل اتر سولفات (SLES) با مواد شوینده عالی ، امولسیون و شکل پذیری عالی می‌باشد. Texapon ، سدیم لوریل اتر سولفات (SLES N70) مایع خمیر چسبناک زرد بدون رنگ یا زرد روشن است ، بدون بو است و می تواند به راحتی در آب حل شود.

خواص اصلی تگزاپن

تگزاپن دارای مواد شوینده ، امولسیون و فرم پذیری عالی است. Texapon به راحتی در آب حل می شود. و همچنین به دلیل مقاومت در برابر آب سخت و مقاومت بالای در برابر تجزیه بیولوژیکی دارای اهمیت می‌باشد.

اطلاعات عمومی درباره تگزاپن

تگزاپن معمولاً ترکیبی از سولفات سدیم آلکیل است. Texapon می تواند تنش سطحی آب را در محلول های آبی کاهش دهد. از Texapon برای خیس کردن ، مواد شوینده در مواد آرایشی ، دارویی و خمیردندان استفاده می‌شود. Texapon به عنوان ابزار تحقیق در بیوشیمی پروتئین نیز مورد نیاز است. Texapon N70 NA یکی از انواع Texapon است. Texapon N70 سولفات سدیم است که در پاک کننده ها همانند شامپو ، پاک کننده های پوست ، پاک کننده صورت ، صابون ، صابون مایع ، شامپو بدن از محیط چسبناک مختلف تا زیاد استفاده می شود. Texapon یک سولفات اتر فعال بالا است که از یک الکل چرب مخصوص ساخته شده و حاوی میانگین 2 مول اتیلن اکسید است.

ترکیبات

تگزاپن یک اتر سولفات بسیار فعال است که از یک الکل چرب مخصوص برش میانی ساخته شده است و حاوی میانگین 2 مول اتیلن اکسید با مقداری رنگ و بو است. بر خلاف سایر سولفات های اتر فعال بالا ، Texapon حاوی هیچ گونه الکل اتیل یا ایزوپروپیل نیست و هرگونه خطر آتش سوزی را از بین می برد. این بدان معناست که نیازی به ضد انفجار ویژه ، تجهیزات و مناطق ذخیره سازی نیست.

این محصول دارای الکل اشباع نشده از 2.50٪ حداکثر و مقدار pH (10٪ محلول) 7.0-9.0 است. تنظیم ویسکوزیته را می توان با آمونیوم یا سدیم کلرید انجام داد. PH معمولاً با اسید سیتریک به مقادیر بین 6 تا 7 تنظیم می شود.

کاربرد تگراپن

از تگزاپن به عنوان امولسیون کننده چربی ، مرطوب کننده ، مواد شوینده در مواد آرایشی ، دارویی و خمیر دندان استفاده می‌شود. Texapon به عنوان ابزار تحقیق در بیوشیمی پروتئین نیز مورد مصرف قرار می‌گیرد. Texapon به عنوان امولسیفایر چربی ، مرطوب کننده و مواد شوینده نیز کاربرد دارد. موارد استفاده از TEXAPON N70 (سدیم لوریل اتر سولفات):

اگزاپون در تولید مواد شوینده مایع ظرفشویی استفاده می شود

Texapon در تولید مواد شوینده مایع استفاده می شود

Texapon در تولید کف حمام استفاده می شود

Texapon در تولید ژل دوش استفاده می شود

Texapon در مواد شوینده ، لباسشویی های سطح سخت استفاده می شود

Texapon در شستشوی بدن، خمیردندان ها و داروها استفاده می شود.

از آنجا که Texapon 70 فوم خوبی دارد ، برای مواد آرایشی مانند ژل دوش مناسب است.

Texapon را می توان در محصولات پوستی مانند پاک کننده صورت ، صابون مایع ، پاک کننده های پوست ، مواد شوینده مایع استفاده کرد.

Texapon را می توان در تولید پاک کننده ها ، صابون و پاک کننده دستی و کودک ماشین و تمیز کردن استفاده کرد.

Texapon را می توان در پاکسازی لوازم آرایشی برای زنان (مناسب برای سالن و محصولات مصرفی استفاده کرد).

Texapon را می توان در تولید محصولات حمام و دوش استفاده کرد.

از SLES همچنین می توان در پودر و مواد شوینده برای کثیفی های سنگین استفاده کرد.

تمیز کننده ، امولسیون کننده ، عملکرد کف خوب ، با حلالیت خوب ، سازگاری گسترده ، مقاومت زیاد در برابر آب، تخریب بالای بیولوژیکی و تحریک کم پوست و چشم از ویژگی های تگزاپن می‌باشند. در صنایع نساجی ، چاپ و رنگرزی ، روغن و چرم ، روان کننده نیز می‌توان کاربردهای دیگر تگزاپن را یافت.

دسته‌ها: مواد شیمیایی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *