سدیم کربنات

ساختار:Skeletal formula of sodium carbonate
نکات ایمنی:Irritant
محرک
فرمول شیمیایی:Na2CO3· nH2O (n = 0, 1 or 10) or Na2CO3 
or C2H5Na3O8 or Na2CO3.NaHCO3.2H2O or CNa2O3
وزن مولکولی:105.988 g/mol
نام های دیگر:SODIUM CARBONATE
497-19-8
Disodium carbonate
Soda Ash
Carbonic acid disodium salt

سدیم کربنات نمک سدیم اسید کربن است. این  محصول یک پایه قلیایی قوی است که در محصولات تمیز کننده سبز(سازگار با طبیعت) مورد استفاده قرار می گیرد. غالباً به صورت پودر یافت می شود ، از آن در طیف وسیعی از صنایع مانند مواد تمیز کننده و مراقبت شخصی به عنوان قارچ کش ، میکروب کش ، تنظیم کننده pH استفاده می شود.

با افزودن آب ، اسید کربن و هیدروکسید سدیم تجزیه می شود.

کاربرد در صنایع پاک کننده

سدیم کربنات به دلیل داشتن خاصیت ضد عفونی کننده و قابلیت برش در چربی و نرم شدن آب در بسیاری از محصولات تمیز کننده از جمله مواد تمیز کننده سبز مورد استفاده قرار می گیرد. می توانید آن را در شوینده های لباسشویی ، مواد شوینده اتوماتیک ظرفشویی ، پاک کننده های همه منظوره ، پاک کننده های شیشه ای ، پاک کننده های لکه ، پاک کننده های کانتر ، تمیز کننده های ضد آب و سفید کننده ها پیدا کنید.

برای تمیز کردن و ضدعفونی کردن با سدیم کربنات ، آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) استفاده از 2 اونس در هر گالن آب را توصیه می کند. از این محلول برای تمیز کردن سطوح سخت و غیر متخلخل مانند کف ، دیوارها ، وان ، کاشی و ریزاب استفاده می شود.

سدیم کربنات مطابق EPA تحریک کننده در غلظت های زیر 15 درصد و سوز آور بالای 15 درصد محسوب می شود ، بنابراین هنگام مخلوط کردن محلول های تمیز کننده از دستکش تمیز استفاده کنید و از تماس آن با چشم یا دهان خودداری کنید.

شما می‌توانید این محصول را در دو نوع کربنات مراغه و کربنات سمنان در همین وبسایت سفارش و تهیه فرمایید.


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *